FİLYOS HABER

ÇABA İLE RÖPORTAJ

ÇABA İLE RÖPORTAJ
1.113 izleme
23 Şubat 2021 - 21:04

Filyos’ta çekilen nankörsün isimli parçanın sahibi ve seslendirmesini yapan Çaba ile röportajımız sizlerle….

1-) Bize kısaca kendinizden bahseder misiniz ?
Henüz 3 yaşında Sümerbank Dergisi’nde “Tasarrufa Teşvik” reklamıyla kameralarla tanıştım. Piyano çalmaya ve ilk bestelerimi yapmaya 6 yaşında başladım. İlkokul 5. Sınıftayken ilk konserimi Bülent Özveren’in sunumu ile 3000 kişi karşısında, değerli sanatçı Nilüfer ile aynı sahneyi paylaşarak verdim. Serbülent Yasun yönetimindeki Hamoy Derneği Halk Müziği Korosuyla bir çok konserlerde yer aldım. Müzik yolculuğumda ufkumu açan; Ahmed Arif, Aşık Mahsuni Şerif, Ahmet Kaya ve Barış Manço gibi Edebiyatımıza ve Türk Müziğine yön veren çok değerli isimler ile tanışma fırsatını yakaladım. TRT Tv ve Radyolarında programlara katıldım. Lise son sınıfta “Yıldızlara Baktıkça Beni Anımsa” ve Üniversite yıllarımda “Kalbimin Sessiz Çığlığı” adı altında çoğunluğu güfte üzerine yazılmış 2 şiir kitabı yayınladım. Profesyonel müzik yolculuğuma çıkmadan, iki ayrı Opera Tenor hocasından da Şan Eğitimi aldım.


2-) Nankörsün adlı parçanızın klip çekimi için neden Filyos’u tercih ettiniz?
“Nankörsün” klip aşamasına geldiğinde düşündüğüm, hayal ettiğim yeri klip yönetmenim Metin Boyraz’a ilettim. Anlattığım yerin Filyos’tan başka bir yer olamayacağını söyledi. Daha önce Türkiye’nin bir çok yerine gitmiştim ama Filyos’u hiç görmemiştim. Klip çekiminden 3 gün önce Filyos’a geldim ve Filyos Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürü Koray YILDIRIM ve Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal ile tanıştım. Klip için çekmeyi düşündüğümüz yerleri anlattığımda yakından ilgilenerek, klip çekimlerinde her türlü olanağı sağladılar, teşekkürlerimi iletiyorum. Harika bir coğrafi yapıda olan Filyos’un doğa güzelliklerini klipte sunmaya çalıştık. Ayrıca klip çekimlerinde Filyos halkının ilgisi ve içtenliği unutamadığım anlardandı.


3) Nankörsün adlı parçanızın izlenme sayıları nasıl gidiyor? İstediğiniz seviyelere geldi mi?
“Nankörsün” benim profesyonel müzikteki ilk çıkış şarkım. Bu eserimi seçmemdeki en büyük neden; sözlerinin sadeliği, akıcılığı ve vurgulamalarının akılda kalıcılığı sağlamasıydı. Nankörsün sözleriyle her ne kadar bir sevgiliyi anlatsa da, genele hitap eden bir şarkı. Siz değer verdiğiniz birisi için her şeyi feda ediyorsunuz ama bir bakıyorsunuz, hayatınızdaki o insan hiç beklemediğiniz bir anda size en büyük nankörlüğü yapıyor. Nankörlüğü yaşamayan insan sayısının çok az olduğunu düşünüyorum. “Nankörsün” şarkısının bana geri dönüşleri çok olumlu ve klip şu anda 240.000 izlenme oranını aştı. Müzik yolculuğumda hayatımda beni en çok mutlu eden olayların başında; birinin kulaklıkla, radyoda ya da herhangi bir yerde yaptığım eserimi dinlemesiydi. Şu andaki izlenme oranları beni son derece mutlu ederken, yeni çıkarmayı düşündüğüm şarkılarım için de bana inanılmaz güç veriyor.


4) Klip çekimlerini Filyos’ta yaptınız, klibin çekildiği bu yer neresi gibi sorular alıyor musunuz? Filyos’a ilgi nasıl?
Filyos’u gördükten sonra, neden daha önce gitmedim diye hayıflanmadım değil. Bu doğa harikası yeri, her gittiğim yerde ve katıldığım radyo programlarında anlatmaktan büyük bir keyif alıyorum. Teknoloji o kadar gelişti ki her yerden şarkınız dinlenebiliyor. Hayatım boyunca çok güzel dostluklar edindim yurt içi ve yurt dışında. Türkiye’den ve hatta dünyanın bir ucu Hong Kong’tan bile bu eşsiz yerin nereye ait olduğu soruları geliyor. “Nankörsün” ün Filyos’un tanıtımı için de çok önemli bir klip olduğunu düşünüyorum.


5) Filyos Ankara’da ne kadar tanınıyor?
Ankara’da tur şirketleri daha çok Amasra’ya turlar düzenliyor. O yüzden Amasra daha ön planda gibi duruyor. Ben kısa zamanda Filyos’un da ön plana çıkacağını düşünüyorum. Hayatımda
Filyos’taki gibi güzel bir gün batımını görmedim. Kalesinden yerleşim yerleri ve sahil muhteşem görünüyor. Değerli Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal ile sohbetimiz esnasında yakın bir zamanda Ankara’dan Tren ile Filyos’a turların başlayacağını iletmesinden de son derece memnun oldum.


6) Önümüzde sizi ne gibi projelerde göreceğiz yeni parça vb. planlarınız var mı?
Üretken bir sanatçıyım, şu an 300’ü aşkın bestem var. Profesyonel müzik hedeflerim arasında tamamen sözü ve müziği bana ait; pop, arabesk, halk müziği, karadeniz, doğu ve batı müziği dallarında olan eserlerimden bir albüm düşünüyordum. Değerli müzik insanlarının da görüşleriyle, günümüzde geçerliliği olan tek single yapmaya yöneltti beni. “Nankörsün” eserimden sonra tek tek yeni şarkılarımla adımı sıkça duyuracağım. Kendi sözüme, müziğime ve sesime güveniyorum. Kalbimden gelen sözlerin dinleyicinin de kalbine gideceğine inancım tam. İlerideki hedeflerim arasında zirve isimlerle düet projelerinde yer almak ve uluslararası kulvarda şarkılarımın dinlenmesi var. Son nokta ise Sezen Aksu gibi her bestemin kıymet görmesi, beni inanılmaz mutlu eder.


7) Takipçilerinize son olarak neler söylemek istersiniz?
Sözlerin anlamsız olduğu ve hızlı müziklerin tercih edildiği bir dönemdeyiz. Bu ezberi kendi sözüm ve müziğimle farklılık yaratarak “Çaba” adını sıkça duyuracağım. Filyos’ta çekilen “Nankörsün” Klibini Youtube’den izlemeleri, paylaşım, beğeni ve yorumları beni onurlandırır.

Ayrıca doğa harikası Filyos’umuzun da tanıtımı için klip paylaşımlarının çok önemli olduğu görüşündeyim. Okurlarımız ayrıca Instagram, Youtube, Twiter ve Tiktok’tan @cabamusicofficial adıyla sosyal medya hesaplarımı takip ederlerse büyük memnuniyet duyarım.


“Nankörsün”ün ardında çok güçlü bir kadro var. Aranjesini Musa Eroğlu’nun yapımcısı Ahmet Özgül, Klibini Metin Boyraz çekti. Yaylılarını dünyanın sayılı guruplarından İstanbul Strings çaldı. Yapımcı firmam olan Özdemir Müziğin temsilcisi Cafer Koçoğlu’na, Nankörsün’ün tüm Türkiye’de duyulmasını sağlayan MüzikOnAir Pr danışmanım Sevtap Gül’e ve şarkımda tüm emeği olan kişilere huzurlarınızda teşekkürlerimi iletiyorum.
Son olarak klip çekimlerinde şarkımı ilk kez dinlemelerine rağmen “Nankörsün”ü dillerinden düşürmeyen Filyos halkına ve bu satırların okuyucularla buluşmasını sağlayan www.filyoshaber.com’a sonsuz sevgilerimle..

Kaynak: www.filyoshaber.com

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum