Gerçek ÜLKER’den Ömer ÜNAL’a CEVAP !

Gerçek ÜLKER  sosyal medyadan açıklamalarda bulundu.İşte o açıklama:

Filyos Belediye Başkanı Ömer ÜNAL’ ın Haziran ayından bu yana babası Ersan ÜLKER ve şahsına yönelik yapmış olduğu düzenli SÖZLÜ saldırı ve Filyos Halkı nezdinde yaratmaya çalıştığı algıya yönelik cevabımdır sözleriyle sosyal medyadan açıklamalarda bulundu.

​Bilindiği üzere beldemizde mevcut belediye başkanı Ömer Ünal’ın 2009 yılında ilk defa seçilmesiyle başlayan ve halen de devam etmekte olan bir imar sorunu daha doğrusu bir imar rantı ve hukuksuzluğu sorunu bulunmaktadır.

​Ömer Ünal göreve gelir gelmez gözünü diktiği sahil şeridiyle alakalı Kıyı Kanununda kaynaklanan engelleri aşabilmek için önce 26.07.2010 tarihinde belediye meclisinde “kısmi yapılaşma tespiti” kararı aldırmıştır.

​Akabinde 06.12.2011 tarihinde revizyon imar planı hazırlayarak rant için sahil şeridinde yapılaşma yüksekliğini arttırmıştır.

​Bu revizyon planı açtığımız dava neticesinde kesinleşen kararla ilan eksikliğinden dolayı iptal edilmiştir. Düşünün bir belediye başkanı imar planının nasıl ilan edilmesi gerektiğini dahi bilmemektedir.

​Akabinde 2013 yılında yeniden aynı planı kabul edilerek bu kez usulüne uygun ilan ettirmiş daha sonra da 2015 yılında bu plana bazı ilaveler yapılmış, 2016 ve 2018 yıllarında da tekrar revizyon+ilave imar planları yapılmıştır.

​Tüm bu imar planları hakkında da davalar mevcut olup hepsi mahkeme karalarıyla ya iptal edilmiş ya da yürürlüğünün durdurulmasına karar verilmiştir. Bu kararların bir kısmı istinaf- temyiz aşamasında bir kısmının ise yargılamaları devam etmektedir.

​Ömer Ünal tüm bu plan değişikleri ile;
​Ortağı olduğu şirket adına satın aldığında 3 kat izinli iken sonradan yaptığı değişiklikle 7 kata çıkartılan Derya Oteli yapmış, üstelik yetmezmiş gibi buranın inşaatında asma katı normal kata çevirmiş, teras katını da normal kat yapmıştır. Nitekim asma kat ile teras için imar affından yararlanmak için müracaat edilmiştir.

​Derya 2 otelin arazisi Belediyeye ait iken bu yeri görünüşte bir ihale yapıp ortağına satmış, daha sonra ortağı bu yeri şahsından çıkartıp belediye başkanın şirketine devretmiş, bu yerin de çatı katı normal kata çevrilmiş, yine burası için de imar affına başvurulmuştur.

​Yeni belediye binası için ayrılmış bir yer bulunmakta iken yeşil alanı ve parkı katlederek kaldırıp yeni belediye binasını buraya yapmıştır.

​Ahbabı ve siyasi destekçisi olan bir inşaat firması için araziyi yeşil alandan çıkartarak asırlık ağaçların kesilmesine göz yummuş site yaptırmış, yetmezmiş gibi bir de ilave blok yapılmasına izin vermiştir.
​Bana ve aileme olan şahsi husumetinden dolayı adımızın geçtiği neredeyse tüm parselleri ya otopark alanı ya yeşil alana ya da parka çevirmiştir.

​Ömer Ünal işte bu ve benzeri birçok imar hukuksuzluğunun müsebbibi iken açtığımız davalar ile hukuksuzluğunu ifşa eden şahsımı güya belediyeyi çalıştırmamakla beldemizin gelişmesine engel olmakla suçlamaktadır.

​Filyos Belediyesi’ nin Facebook sayfasından hem babama hem de şahsıma yönelik sözlü saldırılarda bulunarak, açmış olduğumuz davalardan birini dayanak göstermiş ve sözde imar planının iptal edildiğinden bahisle Filyos’ taki inşaatı bitmiş veya devam eden bütün inşaatları mühürlemiştir. Mühürleme işlemlerinin gerçekleştiği ilk gün de ifade ettiğim üzere Mantarlı inşaat dışında yapılan mühürleme işlemleri tamamen hukuksuzdur. Çünkü bu mühürleme işlemleri bir mahkeme kararı doğrultusunda yapılmamıştır. Dayanak göstermiş olduğu mahkeme kararı sadece o parselde yer alan otopark alanının kullanılmamasına yönelik karar vermesine rağmen, belediye başkanı şahsi husumetinden ve siyasi gelecek kaygısından dolayı, mühürleme işlemlerini yaptığı bütün inşaatlara benim açmış olduğum sözde dayanak davanın mahkeme kararını asmış ve inşaatları benim durdurduğum algısını yaratmıştır. Yanında dolaşan 2-3 gereksiz adamı da organize ederek, esnaf esnaf dolaştırtmış ve bu algıyı hızlıca yaydırmıştır.

Daha önce de dediğim gibi yanlış ve hukuka aykırı imar planları yaparak asıl suçlu ve sorumlu olan Belediye Başkanı Ömer Ünal olduğu halde adeta “Yavuz hırsız, ev sahibini bastırırmış.” misali kamuoyu yanlış yönlendirilmeye, şahsım ve ailemi hedef göstermeye çalışmaktadır.

​Hakkımdaki bu olumsuz algıyı yaratmasına dayanak dava geçtiğimiz hafta itibari ile sonuçlanmış ve karar cümlesinde de açıkça, “davacı taşınmazlarına ilişkin kısmında hukuka uyarlık bulunmadığı sonuç ve kanaatine varılmıştır.​Açıklanan nedenlerle; dava konusu işlemin iptaline” denilerek sadece o parseldeki idari işlemi iptal etmiştir. Dolayısıyla, Ömer ÜNAL’ ın şahsi husumetlerinden dolayı yapmış olduğu mühürleme işlemlerinin, haksız, hukuksuz olduğu açıkça ortaya çıkmıştır. Bu karar ile beraber inşaatları mühürlenen vatandaşlarımızın ve inşaatları yapan müteahhitlerin hepsinin tazminat hakkı doğmuş olup bu durum Filyos Belediye’mizi büyük bir ekonomik külfet ve yersiz yargılama giderleri altına sokacaktır.

​Yolsuzluklarla ve hukuksuzluklarla mücadele etmek benim seçim döneminde Filyos halkına verdiğim bir sözdür ve bu sözümün arkasında duracağım.
​ Belediye Başkanının yapacağı iş derhal bir imar komisyonu kurmak, tüm paydaşları, vatandaşları dinleyip mahkeme kararlarını okuyup hukuka uygun yeni bir imar planı yapmaktır. Şahsıma sataşmak değildir.
​Bizim Filyos’un yararına olacak hiçbir işe engel olmamız söz konusu değildir. Biz bugüne kadar hiçbir müteahhit veya müteşebbisimizin zarar görmesi gibi bir düşünce ve istek içinde olmadık ve olmayacağız.

​Nitekim mahkeme kararlarına rağmen davalık olmayan bir yerle alakalı mühürleme yapılsın yahut inşaatlar durdurulsun diye bir müracaatta bulunmadık.

​Ömer Ünal ne kadar sizleri halkımızı yanıltmaya çalışırsa çalışsın. Güneş balçıkla sıvanmaz. Ben de gerçekleri sizeler anlatmaya devam edeceğim.
​Saygılarımla.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Vali Erdoğan Bektaş ” 0 vaka 0 ölüm “

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu ve corona virüs salgını tedbirleri kapsamında, ...

instagram takipçi hilesi